Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Mocy przybywaj, czyli BMW M3 (E92) Evolve Stage 2

Pod maską każdego BMW M3 E9x pracuje klasyczne wolnossące V8, które w teorii legitymuje się mocą 420 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Dlaczego "w teorii"? Bo choć trudno odmówić inżynierom dywizji "M GmbH" zdolności, to niestety nie każdy egzemplarz M3 opuszczający fabrykę w rzeczywistości mógł pochwalić sie takim właśnie wynikiem...

M3-Evolve 2

Z takim problemem trafił do nas właściciel pedantycznie utrzymanego BMW M3 E92, w którym już wcześniej mieliśmy okazję instalować końcowy tłumik Eisenmann w wersji Sport z czterema końcówkami o średnicy 83 mm. Tym razem, chodziło jednak o wyraźne zwiększenie mocy, bo po wizycie na hamowni okazało się, że M3 zamiast 420 KM i 400 Nm, ma tylko 389 KM 375 Nm.

M3-Evolve 4

Rozwiązaniem tego problemu był pakiet modyfikacji "Stage 2" firmy Evolve Automotive, która specjalizuje się w modyfikacjach sportowych, europejskich samochodów. Najważniejszym elementem tego zestawu jest nowe oprogramowanie silnika "Stage 2", które wgrywa się za pośrednictwem specjalnego modułu. Ponadto pakiet modyfikacji obejmuje montaż filtra powietrza BMC, usunięcie tzw. "cold startu" i limitera prędkości. Dodatkowo w tym egzemplarzu seryjne katalizatory zastąpione zostały sekcją przelotową - również w oferty Evolve.

M3-Evolve 1

Przyrost mocy i momentu obrotowego jest na prawdę duży (+25 KM i +30 Nm) a przede wszystkim zauważalny, szczególnie że maksymalny moment obrotowy osiągany jest teraz o 1000 obr/min szybciej niż wcześniej. W połączeniu ze znacznie lepszą "górą" oznacza to, o wiele lepszą elastyczność i dynamikę jazdy, a przecież właśnie o to chodziło. Mimo wszystko to jeszcze nie koniec. Pomiar na hamowni wykonany został natychmiast po zainstalowaniu produktów Evolve, co oznacza, że za kilkaset kilometrów mocy będzie jeszcze więcej. Wynika to z adaptacji nowego oprogramowania do realnych warunków pracy silnika. Jak tylko znów zabierzemy białe M3 na hamownię, z pewnością damy Wam o tym znać!

IMG 4617

Produkty Evolve Automotive są już dostępne w naszym sklepie, dowiedz się więcej klikając TUTAJ